Geologiniai tyrimai Vilniuje: kokia jų svarba?

Statinis zondavimas

Tikriausiai jau žinote, kad geologiniai tyrimai Vilniuje yra rekomenduojami prieš statant namą, o dar efektyviau juos atlikti dar prieš perkant pasirinktą sklypą. Jie svarbūs, nes padeda sužinoti, koks pasirinktoje vietoje yra gruntas, jo stipruminės savybės ir t.t. Neatliekant tokių tyrimų, kyla didelė rizika, kuri gali sukelti brangiai kainuojančio remonto poreikį. Aptarkime, kodėl dar geologiniai tyrimai Vilniuje šiandien yra tokie reikalingi. 

Geologiniai tyrimai – kas tai?

Geologiniai grunto tyrimai, dar kitaip vadinami geologiniais tyrimais, yra procesas skirtas gauti informacijai, apie žemės sluoksnių sandarą, jų klostymosi sąlygas, grunto fizines bei mechanines savybes, vandens lygį, geologinius procesus ir kitus faktorius, kurie gali turėti įtakos vykdomam nekilnojamo turto projektui.

Pagal šiuos duomenis nustatomas pasirinkto sklypo tinkamumas įvairių tipų pamatams, įvertinami galimi pavojingi procesai ir grunto elgsena veikiant būsimo statinio svoriui.

Kokie reikalavimai yra keliami geologiniams tyrimams?

Geologiniai tyrimai Vilniuje yra gana sudėtinga užduotis, kurios negali atlikti bet koks asmuo. Šiems tyrimams reikalingas ne tik išmanymas, bet ir būtinybė laikytis tam tikrų reikalavimų. Pavyzdžiui, teritorijos režimo (jeigu toks yra nustatytas); darbų saugomose teritorijose nustatytos tvarkos; nenukrypti ir griežtai vadovautis inžinerinių geologinių (geotechninių) tyrimų užduotimi; stengtis užtikrinti, kad tyrimo sudėtis, apimtis ir visos reikalingos priemonės būtų parinktos taip, kad gauti duomenys būtų kuo tikslesni, konkretesni ir aiškesni. 

Taip pat, būtina žinoti ir išmanyti visus tikslinius teisės aktus ir kitus reikalavimus, kurių privalo laikytis geologinius ir grunto tyrimus atliekantys specialistai. Todėl šiuo atveju, kiekvienas turėtų atsiminti, kad dažniau reikia vertinti ir kreipti dėmesį ne į geologinių ir grunto tyrimų kainą ar terminus, o į specialistų profesionalumą.

Grunto tyrimai vilniuje

Apie gręžinių kiekį ir gylį

Gręžinių gylis gali būti labai įvairus. ,,Drūza’’ specialistai patikslina, kad jis priklauso nuo pastato konstrukcijų bei jo paskirties. Jei planuojamos nedidelės apkrovos, gręžinių gylis gali būti mažesnis, kitais atvejais – didesnis. 

Jei gruntas yra silpnas, jame randama durpių arba gruntai yra silpni remiantis zondavimo duomenimis, tada tyrimai atliekami iki pasiekiamas durpių padas arba stiprūs mineraliniai gruntai, tinkami pamatų pagrindams. Tiriamųjų gręžinių kiekis priklauso nuo statinio dydžio. Projektuojant individualų gyvenamąjį namą, įprastai daromi standartiniai du gręžiniai su statinio zondavimo bandymais iki 6,0 m gylio.

Geologiniai tyrimai Vilniuje padeda išvengti nemalonių staigmenų?

 • ,,Drūza’’ ekspertai rekomenduoja geologinių tyrimų neatsisakyti. Nesvarbu, kokį statinį planuojate, juk visuomet naudinga žinoti, su kokiu gruntu teks susidurti, kokios yra pagrindo geologinės ir hidrogeologinės savybės. Informacija apie tai padeda pasirinkti tinkamiausius statybos metodus ir procesus bei išvengti brangiai kainuojančių ir daug laiko reikalaujančių projekto pakeitimų.
 • Projekto pritaikymas sklypo geologinėms savybėms taip pat užtikrina ir pastato kokybinius kriterijus bei jo ilgaamžiškumą. Galima išvengti tokių problemų, kaip didelis ar netolygus pastato sėdimas, sienų trūkinėjimas ir skilinėjimas. Rinkoje siūlomos įvairios technologijos, tačiau be žinių apie tai, kas slypi po žeme, jų neįmanoma teisingai parinkti. Be to, statybų metu, jei geologiniai tyrimai nebuvo atlikti, galima pažeisti gruntų struktūrą, o tai mažina jų stiprumą ir galiausiai neigiamai atsiliepia visai konstrukcijai.
 • Geologiniai tyrimai Vilniuje svarbūs ir reikalingi ne tik statant naujus namus, bet ir juos atnaujinant, įrengiant įvairią infrastruktūrą (kelius, pėsčiųjų takelius, požemines komunikacijas ir t. t.).  Geologiniai tyrimai Vilniuje nustato požeminius vandenis, kas yra labai svarbu bet kokiam statiniui. Grunto tyrimai atsako į svarbų klausimą, ar sklype esantis gruntas sugers lietaus vandenį, ar jame bus balų. Labai svarbūs geologiniai tyrimai yra ir įrengiant vietinius nuotekų tinklus. 

Kodėl verta rinktis įmonę ,,Drūza’’?

Nuolat augame ir tobulėjame, todėl klientams sutartais terminais užtikriname itin tikslius tyrimų duomenis, kompetentingą tyrimų atlikimą ir informacijos pristatymą, paaiškinimą.

Ilgametė patirtis geologinių tyrimų rinkoje mums leidžia klientams siūlyti racionaliai pažangius sprendimus, geriausią kainos ir kokybės santykį.

 • Turime visus geologinių tyrimų atlikimui reikalingus leidimus. Kasdien kiekviename darbe ar sprendime žiūrime du žingsnius į priekį, todėl visuomet dirbame tik pagal LR įstatymuose nustatytą tvarką ir suteikiame tik kokybišką ir patikimą informaciją apie jūsų sklypo geologinę sąrangą.
 • Naudojame tik pažangią darbo techniką, kuri užtikrina, kad geologiniai tyrimai Vilniuje bus atlikti profesionaliai. 
 • Paslaugas teikiame kokybiškai, laikydamiesi visų standartų bei sutartų terminų.
 • Konsultuojame, paaiškiname tyrimų duomenis, patariame. 
 • Siūlome geriausias sąlygas kiekvienam savo klientui, neatsižvelgdami į užsakomų tyrimų paketą bei klientą: vienodai vertiname tiek pavienius fizinius asmenis, tiek juridinius subjektus.
 • Mūsų klientų spektras apima valstybės ir savivaldybių institucijas, įvairias vystymo kompanijas, statybų bendroves, žemės ūkio bendroves, susisiekimo infrastruktūros įmones, projektavimo ir architektūros biurus, privačius asmenis ir kt.

Įmonėje teikiame šias paslaugas:

 • Gręžimas

Kai atliekami geologiniai tyrimai Vilniuje, gręžinių gręžimas vykdomas 1,0 – 2,0 m. nuo statinio kampo į vidinę arba išorinę pusę. Gręžimas leidžia aprašyti grunto sudėtį, įvertinti požeminio vandens gylį, paimti suardytos arba nesuardytos sandaros tiriamo grunto bandinius.

 • Statinio zondavimas 

Tai specialaus zondo įspaudimas į gruntą. Šio bandymo metu matuojamas zondo kūgio pasipriešinimas gruntui. Atliekant statinio zondavimo bandymą, gaunami duomenys apie gruntų stiprumines savybes.

 • Laboratoriniai tyrimai

Tai tyrimai leidžiantys itin tiksliai pasakyti gruntų sudėtį. Taip pat, pateikiamas grunto gamtinis ir dalelių tankis, drėgnis ar organinės medžiagos kiekis grunte. Laboratoriniai tyrimai yra atliekami II ir III geotechninės kategorijos statiniams.

Geologiniai tyrimai atliekami rekonstrukcijos, kapitalinio remonto ar naujos statybos projektams:

 • Energetikos projektams (saulės elektrinės, vėjo jėgainės)
 • Gyvenamiesiems būstams (daugiabučių kvartalai, nuosavi namai)
 • Infrastruktūros projektams (gatvės, viadukai, tiltai)
 • Sandėliams, prekybos ar logistikos pastatams

Ar ilgai trunka geologiniai tyrimai Vilniuje?

Galime teigti, kad geologinių tyrimų trukmė priklauso nuo įvairių veiksnių. Visų pirma, didėjant geotechninei kategorijai ir sudėtingesnėms geologinėms sąlygoms padidėja grunto tyrimo sudėtingumas. Tai, be abejo, daro įtaką visos procedūros trukmei.

Visų antra, tyrimo trukmė taip pat priklauso nuo to, kiek etapų yra būtina atlikti. Pavyzdžiui, pirmos geotechninės kategorijos geologiniai tyrimai gali užtrukti nuo dviejų iki trijų savaičių, o antros ar trečios geotechninės kategorijos geologiniai tyrimai gali užtrukti net iki trejeto mėnesių. Norime priminti, kad geologiniai tyrimai turi būti registruojami Lietuvos geologijos tarnyboje, ir tai paprastai užtrunka apie 15-20 darbo dienų.

Taigi, akivaizdu, kad verta pasirūpinti geologiniais tyrimais. Juk gali nutikti ir taip, kad pasirinktas sklypas netinkamas statyboms vykdyti. Rekomenduojame pasirūpinti savo būsimo būsto gerove ir saugumu jau dabar. Mūsų įmonėje atliekami grunto tyrimai pasižymi kokybiškumu ir palankiais terminais. Jeigu turite klausimų, arba norite pasikonsultuoti dėl savo statinio pamatų tinkamumo statyboms, kreipkitės mes jums padėsime.